Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | CUHZ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5.6V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5.3V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 5.7V (Typ) |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 91A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 1750W (1.75kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 860pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | US2H |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.