Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 4 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | I2C |
| Voltage – Load | 1V ~ 3.6V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | – |
| Current – Output (Max) | 1A |
| Rds On (Typ) | – |
| Input Type | – |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-WQFN (3×3) |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Base Product Number | TPS22994 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.