Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPST – NO |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Number of Circuits | 16 |
| On-State Resistance (Max) | 19Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 380mOhm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 20V ~ 110V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | ±20V ~ 110V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 1.5µs (Typ), 800ns (Typ) |
| -3db Bandwidth | 500MHz |
| Charge Injection | – |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 5pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 70nA (Typ) |
| Crosstalk | -75dB @ 5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7×7) |
| Base Product Number | TMUX9616 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.