Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | IEEE 488 |
| Number of Drivers/Receivers | 8/8 |
| Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | 650 mV |
| Data Rate | – |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 20-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Base Product Number | SN75161 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.