Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Logic Type | Binary Counter |
| Direction | Up |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 16 |
| Reset | – |
| Timing | – |
| Count Rate | 25 MHz |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Voltage – Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 20-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Base Product Number | 74LV8154 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.