Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPST – NO |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Number of Circuits | 4 |
| On-State Resistance (Max) | 30Ohm (Typ) |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | – |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 2V ~ 6V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | – |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 31ns, 34ns |
| -3db Bandwidth | 30MHz |
| Charge Injection | – |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 0.5pF, 9pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 100nA |
| Crosstalk | -45dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74HC4066 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.