Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | Logic |
| Voltage – Load | 100V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4.75V ~ 5.25V |
| Current – Output (Max) | 126A |
| Rds On (Typ) | 1.7mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Supplier Device Package | 15-VQFN-FCRLF (6.5×4) |
| Package / Case | 15-PowerWFQFN |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.