Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 3.6V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 4.5V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 6.5V (Typ) |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 25A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 170W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 4.5pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Base Product Number | ESDS314 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.