Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 6V ~ 26V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | – |
| Rds On (Typ) | – |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Internal PWM, Status Flag |
| Fault Protection | Over Temperature, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Base Product Number | DRV120 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.