Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 8V ~ 32V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 1.5A |
| Rds On (Typ) | – |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Internal PWM, Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | DRV103 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.