Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 96 |
| Settling Time | 65µs |
| Output Type | Voltage – Unbuffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 11.2V ~ 12.6V |
| Voltage – Supply, Digital | 3V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.15, ±0.1 |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 196-LBGA |
| Supplier Device Package | 196-NFBGA (15×15) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | DAC60096 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.