Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Settling Time | 10µs (Typ) |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I2C |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 1.8V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-WQFN (3×3) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | DAC43608 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.