Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Settling Time | 10.4ns (Typ) |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | LVDS – Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 3V ~ 3.6V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.7V ~ 1.9V |
| INL/DNL (LSB) | ±4, ±2 |
| Architecture | Current Sink |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7×7) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | DAC3283 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.