Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | microPOWER™ |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 18 |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118″, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADS8881 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.