Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate (Per Second) | 500k |
| Number of Inputs | 8 |
| Input Type | Single Ended |
| Data Interface | Parallel, Serial |
| Configuration | PGA-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 0:1 |
| Number of A/D Converters | 8 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.3V ~ 5.25V |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10×10) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADS8588 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.