Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Touchscreen | 4 Wire Resistive |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Interface | Serial |
| Voltage Reference | External |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5V |
| Current – Supply | 2.5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154″, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Base Product Number | ADS7843 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.