Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 30k |
| Number of Inputs | 1, 2 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 5V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.8V ~ 3.6V |
| Features | PGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209″, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADS1255 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.