Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 16k |
| Number of Inputs | 4 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 5V |
| Voltage – Supply, Digital | 5V |
| Features | PGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADS1211 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.