Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate (Per Second) | 860 |
| Number of Inputs | 2, 4 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | I2C |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 2V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2V ~ 5.5V |
| Features | PGA, Selectable Address |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 10-QFN |
| Supplier Device Package | 10-UQFN (1.6×2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.