Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Series | SNR, SCHRACK |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Switching Voltage | 400VAC – Max |
| Load – Max Switching | 2400VA |
| Coil Current | 14.2 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Seal Rating | Sealed – Fully |
| Coil Insulation | – |
| Must Operate Voltage | 8.4 VDC |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Operate Time | 12 ms |
| Release Time | 5 ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Approval Agency | cURus, VDE |
| Relay Type | General Purpose |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 848 Ohms |
| Base Product Number | V23092 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.