Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | M, Citec |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 22k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | 0.75% |
| Rotation | 270° |
| Resistive Material | Cermet |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 1.000″ (25.40mm) |
| Actuator Diameter | 0.249″ (6.32mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.750″ Dia (19.05mm) |
| Base Product Number | 1625931 |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.