Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | 17P, Citec |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Built in Switch | Push-Push, SPDT |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | 5% |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.748″ (19.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M10 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Rectangular – 0.756″ x 0.699″ Face (19.20mm x 17.00mm) |
| Base Product Number | 17PCSA |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.