Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | P6SMB |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 40.2V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 44.7V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 64.8V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 9.7A |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Base Product Number | P6SMB47 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.