Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 3.9 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 85 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
| Supplier Device Package | Mini MELF |
| Base Product Number | BZV55C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.