Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 100 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 350 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 76 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Base Product Number | 1N4764 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.