Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 6 |
| Ratio – Input:Output | 1:6 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | SPI |
| Voltage – Load | 4V ~ 29V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Current – Output (Max) | 6.6A |
| Rds On (Typ) | 90mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Supplier Device Package | 32-QFN (6×6) |
| Package / Case | 32-PowerVFQFN |
| Base Product Number | VN9D30Q100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.