Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | Parallel |
| Voltage – Load | – |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4V ~ 28V |
| Current – Output (Max) | 108A |
| Rds On (Typ) | 4.2mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Load Discharge, Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Over Voltage, Reverse Battery, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PowerSSO-16 |
| Package / Case | 16-PowerLFSOP (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | VN9004 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.