Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 4 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 10V ~ 36V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 700mA |
| Rds On (Typ) | 200mOhm (Max) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-PowerSO |
| Package / Case | PowerSO-10 Exposed Bottom Pad |
| Base Product Number | VN340 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.