Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | SMA6J, TRANSIL™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 26.7V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 44.3V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 80A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Base Product Number | SMA6J24 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.