Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | SMA4F, TRANSIL™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 13V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 14.4V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 27.2V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 18.6A |
| Power – Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221AC, SMA Flat Leads |
| Supplier Device Package | SMAflat |
| Base Product Number | SMA4F13 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.