Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | SM15TY, TRANSIL™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 25.6V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 28.5V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 53.5V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 187A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package | SMC |
| Base Product Number | SM15T30 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.