Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | P6KE, TRANSIL™ |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5.8V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 6.45V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 13.4V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 298A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 2000pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |
| Base Product Number | P6KE6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.