Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | P6KE |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 15.3V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 17.1V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 25.2V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 24A |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | Yes |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 800pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |
| Base Product Number | P6KE18 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.