Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | 1.5KE |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 376V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 418V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 602V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A |
| Power – Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection | Yes |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 180pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package | DO-201 |
| Base Product Number | 1.5KE440 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.