Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | 1.5KE, TRANSIL™ |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 85.5V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 95V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 178V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 56A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 1150pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package | DO-201 |
| Base Product Number | 1.5KE100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.