Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion AG |
| Series | SFM4300 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Sensing Range | 0 ~ 20 SLPM |
| Flow Sensor Type | Air, Gas |
| Voltage – Input | 3V ~ 5.5V |
| Port Size | 0.315″ (8mm) |
| Switch Function/Rating | I2C |
| Material – Body | Polyamide |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.