Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion AG |
| Series | SDP3x |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | ±0.018PSI (± 0.125kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 16 b |
| Accuracy | ±3% |
| Voltage – Supply | 3V ~ 4V |
| Port Size | Male – 0.08″ (2.00mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Maximum Pressure | ±14.5PSI (±100kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SMD Module, Dual Top Ports |
| Supplier Device Package | 16-SMD |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.