Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensata Technologies |
| Series | PTE7100 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 725.19PSI (5000kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 7/16″ (11.11mm) UNF |
| Port Style | Threaded |
| Features | – |
| Termination Style | Connector |
| Maximum Pressure | 1450.38PSI (10000kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | PTE7100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.