Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Semtech Corporation |
| Series | uClamp® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 15V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 80A |
| Power – Peak Pulse | 1200W (1.2kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | 675pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1610 Metric) |
| Supplier Device Package | SGP1610N2 |
| Base Product Number | UCLAMP0571 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.