Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Semtech Corporation |
| Series | µClamp® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 2.1V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 5.5V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 16A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 88W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 38pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | SLP0603P2X3F |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.