Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Semtech Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 58V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 68V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 74.5V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 20A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 1490W (1.490kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Supplier Device Package | 6-DFN (1.6×1.6) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.