Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | SCHURTER Inc. |
| Series | 6600-3 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | IEC 320-2-2/F |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating – Appliance Inlet | 10A |
| Voltage Rating – Appliance Inlet | 250VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Filter Type | Unfiltered – Commercial |
| Current Rating – Filter | – |
| Switch Features | – |
| Current Rating – Circuit Breaker | – |
| Accomodates a Fuse | No |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Termination | Quick Connect – 0.250″ (6.3mm) |
| Features | – |
| Fuse Holder, Drawer | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 32.50mm x 24.80mm |
| Panel Thickness | – |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Ingress Protection | IP30 |
| Approval Agency | CCC, cULus, ENEC |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.