Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | SCHURTER Inc. |
| Series | NR520 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 5-20R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | IDC |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Square – 24.50mm x 24.50mm |
| Panel Thickness | 0.031″ ~ 0.079″ (0.79mm ~ 2.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Approval Agency | CSA, cURus, UL |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.