Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Series | XB5 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | – |
| Power (Watts) | 1W |
| Built in Switch | None |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | – |
| Resistive Material | Cermet |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 1.187″ (30.15mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size – Body | Rectangular – 1.634″ x 1.181″ Face (41.50mm x 30.00mm) |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.