Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Same Sky (Formerly CUI Devices) |
| Series | PS01 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Applications | – |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 14.5PSI (100kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±0.5% |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Port Size | – |
| Port Style | No Port |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Wire Leads |
| Maximum Pressure | 29.01PSI (200kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.