Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Same Sky (Formerly CUI Devices) |
| Series | CPG |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Contact Type | Sleeve & Plunger (Pogo Pins) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Working Height | 0.087″ (2.20mm) |
| Recommended Working Height | 0.069″ (1.75mm) |
| Minimum Working Height | 0.065″ (1.65mm) |
| Pad Layout Dimension | Circular – 0.049″ (1.25mm) (TH) |
| Operating Force – Initial | 45gf |
| Operating Force – Mid Compression | 55gf |
| Plunger Size | 0.031″ (0.80mm) Dia |
| Features | – |
| Mating Cycles | 10000 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 16.0µin (0.41µm) |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.