Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Ruffy Controls Inc. |
| Series | SS2 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Joystick, 1 – Axis |
| Actuator Type | Joystick |
| Switch Function | 2-Way Directional |
| Functions, Extra | – |
| Output | Digital (Mechanical Switch) |
| Voltage – Supply | – |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Voltage Rating – AC | 250 V |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Contact Finish | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Lug |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 31.75mm |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | – |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Electrical Life | – |
| Operating Force | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.