Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.61 V |
| Tolerance | ±2.13% |
| Power – Max | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 2.5 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Supplier Device Package | UMD2 |
| Base Product Number | UDZVFHTE |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.