Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | KDZV |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 2.9 V |
| Tolerance | ±7.41% |
| Power – Max | 1 W |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | PMDU |
| Base Product Number | KDZVTR2.7 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.