Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 10 |
| Number of D/A Converters | 10 |
| Settling Time | – |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Serial |
| Reference Type | – |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | VQFN016V3030 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | BU22210 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.